ضرورت استفاده از کرم نرم کننده دست
ضرورت استفاده از کرم نرم کننده دست

بین فصل آنفولانزا و شیوع ویروس کرونا، بهترین توصیه برای جلوگیری از بیماری این است که دست‌های خود را به‌خوبی بشویید . اما تمام این صابون زدن و همچنین هوای خشک می تواند منجر به خشکی پوست شود.زمانی که هوای سرد فرا می‌رسد یا بیشتر از حد معمول شروع به شستن دست‌هایمان می‌کنیم،که این امر باعث زبری و ترک خوردن دست‌ها میشود، کاهش دمای بیرون و افزایش گرمای داخل نیز می‌تواند باعث زبری شود.یک کرم نرم کننده دست خوب باید به سرعت جذب پوست شود و دست‌ها را نرم و صاف کند اما چرب نباشد.

کرم نرم کننده دست

ضرورت استفاده از کرم نرم کننده دست

کرم نرم کننده دست یکی از لوازم کیف دستی است که برای حفظ رطوبت و محافظت از پوست در طول سال ضروری است.استفاده منظم از نرم کننده دست پوست شما را نرم نگه می دارد و از هرگونه ترک خوردن جلوگیری می کند. مخصوصاً برای کسانی که دائماً دست‌های خود را می‌شویند یا بیرون از خانه (مثلاً در باغ) کار می‌کنند، مهم است.

کرم نرم کننده دست

زمان استفاده از کرم نرم کننده دست

کرم های دست را می توان به تعداد دفعات مورد نیاز در طول روز استفاده کرد. کارشناسان ما توصیه می‌کنند بعد از شستن دست‌ها، قبل از بیرون رفتن در هوای سرد یا درست قبل از رفتن به رختخواب، از کرم دست استفاده کنید.

نحوه تاثیرگذاری کرم نرم کننده دست

کرم نرم کننده  دست حاوی مواد انسدادی و نرم کننده است، گروهی از مواد تشکیل دهنده که یک مانع فیزیکی روی پوست ایجاد می کنند و با قفل کردن و محکم کردن رطوبت در پوست عمل می کنند.منظور از قفل کردن رطوبت نگه داشتن رطوبت در پوست است.در برخی از کرم‌های دست، این لایه نسبتاً در برابر آب مقاوم است و می‌تواند حتی پس از شستن دست‌ها نیز محافظت مداوم داشته باشد.اگرچه کرم‌های دست می‌توانند پوست را تسکین دهند و علائم را تسکین دهند، اما برای بیماری‌های پوستی مانند اگزما، مهم است که به یاد داشته باشید که برای درمان بیماری‌های پوستی طراحی نشده‌اند.

کرم آبرسان سینت ایوز نیز میتونه جزو بهترین کرم های نرم کننده دست باشه .

کرم نرم کننده دست

فصل های استفاده از کرم نرم کننده دست

این مهم است که دستان خود را هیدراته نگه داریدو بدرخشید. در دراز مدت، مرطوب نگه داشتن دست ها باعث می شود که برای مدت طولانی تری انعطاف پذیر و صاف باشند.در نتیجه باید در تمام فصول سال و با یک روتین روزانه دست های خود را جوان و شاداب نگه دارید.

راه ارزیابی کرم نرم کننده دست

 • میزان چربی
 • نوع بافت
 • هیدراتاسیون
 • محافظت

جوان کردن پوست با کرم نرم کننده دست

اگر شما هم در آب و هوای خشک زندگی می کنید یا هوا سرد است، حتما باید از کرم  یا لوسیون دست خوب برای بازگرداندن رطوبت و تعادل به پوست استفاده کنید.

نه تنها پوست شما نرم‌تر و صاف تر به نظر می‌رسد، بلکه مرطوب کردن دست‌ها نیز به حفظ ظاهر جوان آن‌ها کمک می‌کند.

کرم نرم کننده دست

تفاوت بین لوسیون دست و کرم نرم کننده دست

ویسکوزیته بالای کرم دست به این معنی است که درصد روغن بیشتری نسبت به آب دارند. در نتیجه کرم های دست بافت آبریزش لوسیون ها را ندارند و غلیظ تر هستند. اینها برای افرادی که پوست خشک دارند توصیه می شود زیرا به پوشش بیشتر آنها کمک می کند.

عوامل پیرشدن دست

 • آب داغ
 • مواد شوینده 
 • نور مستقیم آفتاب
 • کار کردن مداوم با دست
 • عدم استفاده از کرم دست

کرم نرم کننده دست

محصولات جلوگیری از پیری پوست

 •  ضدآفتاب
 • کرم نرم کننده  دست
 • مرطوب کننده
 • آبرسان
 • لوسیون حاوی رتینول یا اسید گلیکولیک

کرم نرم کننده دست

آیا وازلین برای خشکی دست مفید است؟

هنگامی که روغن روی پوست استفاده می شود، یک سد ضد آب محکم ایجاد می کند. این می تواند به پوست کمک کند رطوبت خود را حفظ کند و به عنوان یک درمان خانگی برای پوست خشک عمل کند. در حالی که وازلین می تواند در صورت استفاده کم برای درمان پوست خشک مفید باشد، اما کاملاً چرب است و می تواند روی پوست احساس سنگینی کند.

چندبار در روز باید از کرم نرم کننده دست استفاده کرد؟

هیچ قانون مشخصی وجود ندارد که بگوید چند بار باید از کرم دست استفاده کنید. برخی افراد می گویند هر بار که دستان خود را می شویید از آن استفاده کنید، در حالی که برخی افراد به صورت پراکنده در طول روز از آن استفاده می کنند.پس به خاطر داشته باشید که هر بار که دستان خود را می شویید، حتما باید از کرم نرم کننده دست یا مرطوب کننده استفاده کنید زیرا هر بار که دستانتان را می شویید، دست هایتان خشک و کم آب می شوند. بنابراین، قبل از بیرون رفتن از خانه، کرم دست بزنید و ضدآفتاب را فراموش نکنید.